Palety jednorazowe do transportu

Zazwyczaj transport w mojej firmie odbywa się przy pomocy samochodów ciężarowych, jednak towar ładowany był w kartony. Oferuję różne akcesoria domowe, głównie dekoracje, które nie są ciężkie. Koszyczki wkładane są jedne w drugie, zawsze coś się tam upchnie. Jedynie latarnie ze szkłem, czy ostatnio modne kute ozdoby lub te z litego drewna są bardzo ciężkie i wymagają specjalnego zabezpieczenia na czas transportu.

Tanie i dobre palety jednorazowe

palety jednorazowe transportoweSamochody jakimi jeżdżą kierowcy rzadko były wypełniane pod sam sufit, a nawet jak się tak zdarzyło to nie było z tym problemu. Kłopot był dopiero wtedy, kiedy nawiązałam współpracę z jednym z klientów. Zamówił on prawie cały samochód latarni i to tych największych. Do tego mosiężne, kute wieszaki na płaszcze i kurtki, jakieś drewniane skrzynie. Wszystko wielkogabarytowe i ciężkie. Na pewno nie da się tego tak łatwo załadować. Jedna skrzynia ok, ale więcej? Nie ma mowy. Trzeba było nieco przeorganizować transport, a konkretnie potrzebowałam palet drewnianych. Są one stabilne, mocne i trwałe, na pewno wytrzymają duże obciążenie, jak również pozwolą na lepsze rozmieszczenie towaru na samochodzie. Jako że taki klient i takie zamówienia zdarzają się rzadko to nie chciałam kupować drogich palet. Raczej bym ich nie wykorzystała więcej. Na szczęście okazało się, że istnieją palety jednorazowe transportowe. Takie palety nie mają żadnych oznaczeń, nie są najlepsze, ale mi takie były zbędne. Ważne że jest to paleta i wytrzyma ciężar skrzyni, a że nie ma jakiś tam europejskich atestów to było mi to wszystko jedno. Skoro nie widzę różnicy, to po co mam przepłacać za towar? Wzięłam dwanaście palet, które będą ustawiane po trzy w rzędzie, w dwóch pasach. Zatem pierwsza warstwa towaru to będzie sześć palet i górna tak samo. Zanim co to kazałam pracownikom przymierzyć mniej więcej towar by mieć gwarancję, że wszystko się zmieści i będzie bezpiecznie wsadzone do ciężarówki, tak by się nie ruszało. Dopiero po zdaniu testu byłam przygotowana na oficjalne wysłanie towaru do nowego zamawiającego. Chciałam mieć wszystko zapięte na ostatni guzik.

Palety jednorazowe to był dobry zakup. Zdecydowanie przydały się w transporcie i wcale nie były takie liche jak zapowiadali. Teraz co prawda nie wykorzystuję ich przy przewożeniu towarów, ale sprawdzają się na magazynie, można na nich układac lżejsze rzeczy w kartonach, a potem całą paletę przenosić wózkiem widłowym. W gruncie rzeczy był to przyszłościowy zakup dla mojej firmy. Jestem z niego zadowolona.